Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Trabzon’un ve Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl’e olan rağbet de artmaktadır. Sahip olduğu muhteşem doğası, bitki örtüsü ve doğal yaşamın güzellikleri sayesinde turizmcilerin ilgisini çekmeyi başarmaktadır.

Uzungöl’ün tüm güzelliklerini en güzel şekilde görebilmenin mümkün olduğu yaz aylarında ulaşım da daha önem kazanmakta. Uzungöl’e hergün 20 dakikalık aralıklarla sefer düzenleyen Çaykara Tur haricinde yaz aylarının gelmesiyle birlikte birçok firma da günübirlik turlar düzenlemektedirler. Bunlardan bazıları şehirlerarası ulaşımda da önemli söz sahibi olan taşımacılık şirketlerinden olan Ulusoy ve Metro Turizm’dir. Fakat bu turlar günün belirli saatlerinde ve sürekliliği olmayan turlardır. Sabah 10:00’da Trabzon’dan kalkış ve akşam 17:00 – 19:00 saatleri arasında Uzungöl’den dönüş şeklinde hazırlanmış paket turlar şeklinde turizmcilere sunulan alternatifler arasında yer almaktadırlar.

Ulusoy ve Metro gibi ulaşım firmalarının sunmuş olduğu paket turlar günlük olmakla birlikte Uzungöl’e gidiş dönüş fiyatı dahil 25 TL’dir. Bu turlara alternatif olarak Çömlekçi mahallesinden kalkan Çaykara Tur sadece taşımacılık hizmeti vermekte olup gidiş servis ücreti 10 TL’dir. Tur hizmetlerine istinaen Çaykara Tur ile günün birçok saatinde Uzungöl’e ulaşabilirsiniz.